Sauna toomine

Saunamõte oli meil tegelikult algusest peale. Ja et võiks olla selline pisike. Sobiks hästi meile jõe äärde. Iglusaunalt olime küll juba pakkumise saanud, aga kuna meil võtab asjade sättimine ikka aega, siis vahepeal oli hind seoses ühe jalgpalluri tehinguga märkimisväärselt tõusnud. Õnneks oli aga just lavale astunud Boatsauna oma ääretult sümpaatsete saunadega, nii et valik tuli kergesti. Ja saun valmis kiiresti. Lisaks võeti arvesse ka meie erisoove – fassaad värviti peamajaga samades toonides, et nendest kahest majast tekiks ilus kompleks. Ja lava ehitati laiem. Lisaks tellisime leiliruumi jalapingi ja kaks istekohta terrassile. Katus võõbati üle tõrvaõliga – jällegi selleks, et haakuks rohkem peamajaga. Väga ilus tuli välja! 🙂

Niisiis, nagu öeldud, oli töö kiire ja korralik. Valmis saun lubati ühes tükis kohale tuua ja lihtsalt meile sobivasse kohta tõsta. “Sobiva koha” jaoks olid Vaido ja Tanel päev enne sauna saabumist katkematus vihmasajus rasked kiviplokid paika seadnud. Ilusti loodi, et saun ikka otse seisaks.

Siis tuli kõne, et meie Nunnu on teel. Ootasime ja olime elevil.

Pidulik sissesõit sai jäädvustatud.

Edasi tekkis väike mõtlemise koht – saun pidi tulema alla jõe äärde, kuhu treiler sõita ei saanud. Kas on võimalik tõsta saun treilerilt üle kreegipuude nõlvast alla? Tuli välja, et on. See ei õnnestunud küll esimesel katsel, sest nagu enne mainitud, oli eelmisel päeval hommikust õhtuni vihma sadanud, nii et maapind oli niivõrd pehme, et raske treiler pidi sauna raskuse tõttu nõlvast alla vajuma. Seepärast jäeti esimene katse pooleli, saun tõsteti üle kreegipuude uuesti üles treileri peale, mis manööverdas end veidi mugavamalt paika, ja pärast edukat teist katset oligi Päikesekaldal päris oma paadisaun!

Suur tänu Boatsauna meeskonnale – oli meeldiv suhelda, töö oli tõesti korralik ja tulemus väga ilus! 🙂